„Воскреснувач“, работник во видеотека – работни места кои повеќе не постојат

Како што напредува технологијата, и самите сведочиме како некои работни места стануваат непотребни. Автоматизацијата замени многу работници во индустријата, а

Read more

Совршени за есен – 10 секс пози кои вреди да ги испробате доколку сте авантуристички настроени и во добра кондиција (18+)

Есента е како скроена за секс. Ниту премногу студена ниту премногу топла, со дождливи ноќи – практично совршена за останување

Read more

Фото експеримент: Како ќе изгледаат децата од британското кралско семејство за 20 години?

Со помош на компјутерска технологија, направени се слики кои прикажуваат како би можеле да изгледаат децата од британското кралско семејство

Read more

„13 долги години, колку ми недостатуваш“ – Тони Цетински со емотивна објава ден пред годишнината од смртта на Тоше Проески

Еден ден пред 13-тата годишнина од трагичната смрт на Тоше Проески, хрватската ѕвезда Тони Цетински објави фотографија со емотивен опис.

Read more

Деми Ловато, Кајли Џенер – Славни личности кои ја прифатиле поканата и отишле на матурска вечер со нивните фанови

Веројатно не постoи средношколец кој не би сакал да оди на матурската вечер со неговиот најголем идол. Повеќето можат само

Read more

Пожешки од кога било: Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2021-ва

По катастрофалните пожари во Австралија и неверојатните загуби, австралиските пожарникари ја враќаат насмевката со својата хумана мисија. Aвстралиските пожарникари веќе

Read more

Од секс симбол до фармер – како изгледаше најпосакуваната жена во Холивуд? (фото)

Нејзините родители се славните Ингрид Бергман, актерка од „златната ера“ на Холивуд и Роберто Роселини, познат италијански режисер. Изабела Роселини

Read more

Позитива на денот: Поштар, кој бил професионален фудбалер, држи часови на девојче кога минува пред нејзината куќа

Поранешен професионален фудбалер, кој сега е поштар, решил да му помогне на едно девојче да си го оствари сонот. Според

Read more

„Еве ја таа проста земја што ги научи и ѕвездите да шепотат на македонски“ – 17 години од смртта на Анте Поповски

Анте Поповски (1931-2003) е еден од најзначајните македонски поети. Автор е на петнаесетина поетски книги, како и на неколку книги

Read more

Наводно го чини 70 илјади долари годишно и веројатно се фарба сам – фризурата на Доналд Трамп (фото)

Покрај тековната претседателска кампања во САД, косата на Доналд Трамп повторно си го најде местото помеѓу вестите. Имено, New York Times пренесе

Read more

Ладни како камен: Разликата помеѓу односот на Доналд со Меланија и неговиот противник со сопругата (видео)

Доналд и Меланија повторно ги покажаа ладните односи – по дебатата со противникот Бајден, очигледна е разликата во брачните односи

Read more

Човечки бубрег за трансплантација успешно е пренесен со дрон – дали ова е иднината за транспортот на органи?

Во Невада е направен успешен транспорт на органи за трансплантација со помош на дрон. Компанијата за транспорт MissionGo се здружила

Read more

„На овој најмрачен ден ќе тагуваме и плачеме“ – Криси Тајген со срцепарателни фотки соопшти дека го изгуби бебето

„Извини што првите моменти од животот ти беа со компликации, секогаш ќе те сакаме, Џек…“ – Криси Тајген соопшти дека

Read more

„Бебето е силно, но неговата куќа се распаѓа“ – Криси Тајген е во болница заради ризичната и проблематична бременост

Криси Тајген e хоспитализирана поради крвавење за време на нејзината трета бременост, но изјави дека и таа и детето се

Read more

„Ништо не боли повеќе од страдање за детето“ – 10 месеци откако „привремено“ ѝ го одземаа синот на Северина

„Верувајте, понекогаш и најсилното срце тешко издржува да продолжи да чука. И секое отчукување остава силна рана. И така 10

Read more

Фатени на дело: Инфлуенсерки глумат дека имаат приватен авион – фотките се направени во изнајмено студио

Веќе е јасно дека на Инстаграм на големо се продаваат лаги, но кој би помислил дека инфлуенсерите изнајмуваат фото-студио опремено

Read more

Продавала овошје на пазарче во родното село, денес е милионерка – приказната за Наталија Водјанова

Деновиве осамна веста за венчавката на Наталија Водјанова и францускиот милијардер Антоан Арно. Руската манекенка се омажи за наследникот на модното

Read more

Ангелика Кенова – Русинката на која родителите ѝ ја контролирале исхраната за да изгледа како жива Барбика

Има впечатливи очи, тенок струк и неверојатна коса… Ангелика од Москва изгледа како жива Барбика. Многу девојки во светот се

Read more

„Зошто Црногорците доаѓаат во Македонија? Слушнале дека нема работа“ – најдобрите вицеви за Црногорците

Еден од најпрепознатливите стереотипи за Црногорците е нивната мрзеливост. Колку е оправдан не можеме да знаеме со сигурност, но истиот

Read more

„Венчај се кога ќе бидеш подготвен за тоа, а не пред да наполниш 30“ – 8 лекции поради кои ќе го засакате животот (фото)

Сите во одреден период од животот сме биле под некаков притисок. Заврши го ова училиште, запиши се на овој факултет,

Read more

Згрозувачки скандал во Виетнам: Ги чистат и препродаваат користените кондоми како нови – полицијата ги конфискувала

Јавоста е згрозена од нов скандал – полицијата во Виетнам открила и конфискувала неколку стотици илјади искористени презервативи, кои биле

Read more

Грозоморно: Мајка нашла фотографии од нејзиното бебе на сајт за педофили – родители внимавајте што објавувате

„Плачев неконтролирано 45 минути кога видов. Имаше болни коментари на фотографиите од Калиа, буквално ќе повратев“ – исповед на 29-годишна

Read more

Ракот не си ја цени смислата за хумор, Скорпијата – храброста: Како секој од знаците си ја поткопува самодовербата?

Секој од нас се соочува со сопствените демони кога станува збор за самодовербата. Наместо да ги истакнува позитивните карактеристики, најчесто

Read more

„Од истрагата дознав за токсичната околина во шоуто“ – Елен се извини, вработените ја обвинија дека лаже

Елен Деџенерис ја започна 18-тата сезона од нејзиното шоу со извинување, но за повеќето водителката не звучи уверливо и многумина

Read more

Откорнати дрвја, разурнати локали: Траорен изглед на грчкиот остров Кефалонија по бурата Јанос (фото)

Кога природата ќе збесне, човекот е немоќен… По бурата Јанос, грчкиот остров Кефалонија е непрепознатлив. Грчкиот остров Кефалонија го погоди

Read more

Купка со оцет за стапала, кокос за здив – Како природно да се ослободите од непријатните мириси на телото?

Иако телесните миризби се сосем нормални, никој не сака да мириса непријатно. Дури и ако обрнувате многу внимание на вашата

Read more