(ФОТО) Се омажи ќерката на Сузана Спасовска

Сузана Спасовска вчера ја омажи ќерка си Теона, која е вистинска убавица. Имено во скопски ресторан, нејзината ќерка Теона направи веселба за свадбата со партнерот Виктор Велковски, кој ја запроси во јануари годинава, поточно на нејзиниот  роденден на 29 декември.  Свадбата се случи во еден познат скопкси ресторан каде што главна за целата весела атмосфера беше и пејачката Сузана.

Теона на својот „Инстаграм“ објави дел од свадбената веселба, па според приложеното може да се види дека гостите си поминале лудо и незаборавно.

За потсетување, Теона е дете на Сузана Спасовска од бракот со српскиот менаџер Раде, со кој во почетокот на 90-ите „Сузе – Национале“ беше во емотивна врска, која не траеше долго.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *