Како живее ќерката на Здравко Чолиќ – Ова е Уна

Уна Чолиќ повозрасната ќерка на Здравко Чолиќ неодамна го прослави својот осумнаесети роденден. Гледајќи го нејзиниот инстаграм профил, лесно може да се забележи дека таа оди по стапките на својот татко. Сака убава гардероба, впечатлива шминка и секако фотогтафирање.  

Уна знае и да ужива во животот. Таа е чест гостин во луксузните белградски ресторани, а таа исто така и честопати патува во странство.

До неодамна таа одеше во приватна гимназија, а од оваа година таа ќе биде бруцошка.

View this post on Instagram

?

A post shared by ▪️Una ▪️Čolić▪️ (@unacolic) on

Српските медиуми објавија дека Здравко Чолиќ  нејзиното средношколско образование го платил околу 50.000 евра.

– За основото образование Чола искешира 68.000 евра, додека за гимназијата блиску до 50.000 евра. На училиште Уна доаѓаше со возач, а од неодамна таа стана возач и има свој автомобил – изјавил изворот за српскиот сајт „Телеграф“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *