(ВИДЕО) Стравичен пожар го проголта имотот Расел Кроу

Расел Кроу на Твитер објави дека пожарот уништил дел од неговиот прекрасен имот во Нов Јужен Велс. 55-годишниот актер Расел Кроу можел само да гледа како огинот го проголтува австралискиот имот.

Источното крајбрежје на Австралија е во пожар и материјалната штета сè уште не е дефинитивна, а имотот на оскаровецот наиде на удар од пламените јазици.

Актерот објави видео и фотографии од уништената област, а во еден момент се појави хеликоптер над неговиот имот, гаснејќи ги дрвјата во пламен.

– Јас не сум во Австралија. Моето семејство е безбедно, опкружено со пријатели. Пожарот дојде до мојот имот вчера. Моето срце е со сите во долината – напиша Расел вчера на Твитер.

фото: Твитер Расел Кроу

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *