(ВИДЕО) Меланија Трамп ја покажа празничната декорација во Белата куќа

|Првата дама на САД, Меланија Трамп викендов на социјалните мрежи обелодени како е украсена Белата куќа.

Оваа година пораката е „Биди најдобар“, а во декорацијата доминираат светилки и украси во бела боја. Секако, не се исклучени и црвената и сината.

фото: newsweek.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *