Имате ли храброст за кратка коса?

Колку пати сте помислиле дека е добро да имете кратка коса? Но, кога и седните на фризер се премислувате и барате кратење на врвови, или кратење на косата до рамена.

Ако сеуште собирате храброст, можеби сега е идеално време за да го направите тој чекор.

Кратката коса е полесно да се одржува, модерна е, шик и изгледа многу младелачки.

Со кратка коса заштедувате многу пари на шампони за одржување и фенирање.

фото: zena.hr

фото: zadovoljna.dnevnik.hr

фото насловна: frizurawallpaper.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *