(ВИДЕО) Кралицата на 93 години сама го вози џипот и видно нервозна пристигна на кризниот состанок

Кралицата Елизабета II пристигнала на кризниот состанок кој кралското семејство денес го одржува за да се реши прашањето за Меган и Хари. Пред Куќата Сандригам ја дочекале голем број од новинарската екипа. Посебно интересно за новинарите било тоа што кралицата била видно нервозна пред почетокот на состанокот.

На снимката објавена на Твитер, посебно изненади тоа што кралицата на 93 години сама го вози џипот.

фото: „Дејли Телеграф“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *