Кралицата се сложи, принцот Хари и Меган може да водат независен живот

Британската кралица Елизабета Втора  по кризниот состанок попладнево соопшти дека се согласила со желбата на принцот Хари и неговата сопруга Меган да водат независен живот од кралскиот двор и дел од времето да минуваат во Канада.

Инаку денеска на „кризниот состанок“ се разговарало  за идните аранжмани  на Хари и неговата сопруга Меган, по изнанадувачката најава на двојката дека сака да се повлечат од кралските должности.

фото: VICTORIA JONES – Getty Images

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *