Во Њујорк се отвора најголемата Хари Потер продавница во светот

Компанијата „Ворнер Брос“ ќе ја отвори во Њујорк најголемата продавница на светот, посветена на серијата за Хари Потер.

Продавницата ќе биде отворена за време на лето, а ќе се наоѓа покрај зградата „Флатирон Билдинг“ на Менхетен и ќе се простира на три ката на 1900 метри квадратни, пренесе „Форбс“.

Фото: YouTube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *