Русинката Ксенија гинеколог и мајка на четири деца, избрана за Miss Universe 2020

Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург победи на натпреварот во убавина за мажени жени, Mrs Universal Classic, што се одржа во Софија, Бугарија, пренесува Russia Beyond.

Таа е геколог има (43) и доаѓа од Санкт Петербург .

Мајката е на четири деца. За ова натпреварување ја пријавила една од нејзините пациентки.

View this post on Instagram

MrsUniversal Classic 2020👑🇷🇺

A post shared by Ksenia (@verbksenia) on

Во 2019 година таа беше прогласена за најубавата омажена Русинка на натпревар во Санкт Петербург и на тој начин се стекна со правото да ја претставува својата земја на финалниот натпревар од 19 до 21 јануари.

Претставувајќи ги своите таленти, таа пееше песна на шпански јазик.

“Ме преплавија емоции! Им се заблагодарувам на сите мили личности. Ги чувствувам вашата љубов и поддршка! Ви благодарам”, им се заблагодарила Ксенија на Инстаграм на сите кои ја поддржале.

фото: Инстаграм

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *