(ВИДЕО) Вака изгледа среќата, кучето свири и пее на пијано, а малото девојче танцува

Често луѓето знаат да кажат: немој да ги оставате децата со кучето заедно. Но, ова е голема невистина. Имено психолозите докажуваат дека децата кои растат со миленици се многу посреќни, попаметни, поорганизирани, поодговорно но и поздрави.

Дека навистина им е забавно покажува и видеото кое се појави на социјалните мрежи. Имено куче станува вистинска атракција поради неговите неверојатни вештини да пее и свири на пијано.

Бади Меркјури е симпатично куче кое веднаш ќе ви го освои срцето. Многу сака да пее и да си игра со деца.

На видеото кое го постираа неговите сопственици ќе видите како Бади свири на пијано и страсно пее, а неговиот најголем дригар поточно другарка малото девојче танцува со својата рок гитара.

Погледнете го видеото и уживајте…

фото: Bored Panda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *