Аки Ракимовски стана татко во 65-та година!

Фронтменот на групата „Парни ваљак“ станал татко уште пред три месеци, но тој и неговата партнерка среќната вест ја криеле од јавноста. Неговата избраничка е 48-годишната медицинска сестра од Словенија Барбара Васел , а ќеркичката ја крстиле Антонија . Пејачот, кој досега има две деца од два брака, се преселил во Словенија.

фото: muzika24.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *