(ВИДЕО) Роналдо уапсен во Парагвај!

Роналдињо се соочува со големи проблеми со законот откако стави крај на фудбалската кариера.

Бразилецот бил уапсен заедно со неговиот брат во Парагвај затоа што во себе имале фалсификувани пасош и лична карта.

Двајцата се уапсени во апартманот на хотелот каде биле сместени. Сега и двајцата се наоѓаат во притвор и не смее да го напуштат Парагвај додека ситуацијата не се расветли.

Инаку, Роналдињо е без пасош откако во 2018 година истиот му беше одземен од властите во Бразил затоа што фудбалерот одбивал да плати 2.3 милиони евра казна поради нелегална градба на езерото Гуаиба.

фото: Jornal Destaque Baixada

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *