Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирус и има благи симптоми на болеста, „но останува во добра здравствена состојба“, порачаа портпаролот на британската кралска резиденција „Кларенс Хаус“ во Лондон.

Синот на кралицата Елизабета и таткото на Вилијам и Хари, се тестирал а резултаот бил позитивен.

71-годишниот принц е позитивен, се вели во соопштението потврдено утрово од Бакингамската палата.

фото: Архива

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *