(ВИДЕО) Неможе да не ви потечат солзи – Горан Каран се прости од девојчето кое почина во земјотресот во Загреб

Пејачот Горан Каран   на својот you tube канал објави песна која ја посвети на девојчето кое го загуби животот во земјотресот што го погоди Загреб и околината во неделата наутро.

Девојчето и покрај тоа што првично беше објавено дека загиба на лице место, лекарите подоцна успеја да го реанимираат, но за жал и покрај макотрпната борба на лекарите, 15- годишното девојче им подлегна на повредите и почина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *