Пејачката со провокативни фотографии им го разубави престојот во самоизолација

Британската пејачка со албанско потекло, Рита Ора (29) на својот Инстаграм профил се присетила на поубавиот период од животот, кога уживала надвор на сонцето, и на своите следбеници им ‘подари’ фотографија на која што позира во минијатурно бикини.

„Тогаш и онака само пливав“ – напишала Рита покрај фотографијата и видеото на кое што плива во базен.

Британската пејачка поради епидемијата на коронавирусот очигледно се чувствува осамено, па поради тоа здодевноста ја ‘убива’ со споделување на стари фотографии.

Да ве потсетиме дека Рита одлучи да помогне и активно да се вклучи во борбата против ширењето на коронавирусот.

Таа промовираше маици по кратки ракави, со зелено лого на нив на кои пишува: „Да го запреме ширењето, одиграјте ја својата улога“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *