Persol со очила инспирирани од познатата серија La Casa de Papel


Италијанската компанија за очила „Persol“ не е туѓа во кинематичкиот свет, претходно носени од Џејмс Бонд во дебито на Даниел Крег како британски супер шпион во Казино Ројал. Сега, марката ја превзема масовно популарната серија на шпански Netflix Money Heist ( La Casa de Papel ) за специјална колекција од три модели, инспирирана од енигматичниот Ел Професор.


Врвот на овие очила е без сомнение ограниченото издание La Case de Papel, со елегантна црна ацетат рамка која носи 24k позлатени леќи. Остатокот од колекцијата вклучува оригинален модел Ел Професор и силуета Ел Професор Серџо, и достапна во црна или кафеава боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *