Кристијано Роналдо во изолација поради коронавирусот во изнајмена луксузна вила

Семејството на еден од најдобрите фудбалери на денешницава, Кристијано Роналдо, изнајмило вила во која што го поминуваат времето во изолација поради коронавирусот.

Кристијано Роналдо, како што пренесуваат странските медиуми, се вселил во нова луксузна вила во текот на пандемијата коронавирус.

Фудбалската ѕвезда таму престојува со своето семејство, откако одлучиле да го напуштат својот дом во Фуншал.

Меѓутоа, тие не го напуштиле островот Мадеира, туку само изнајмиле нов дом, недалеку од едно рибарско село, а плаќаат по 3.500 долари неделно.

Оваа вила има отворен базен, соба за играње, приватна теретана, 6 спални соби, 2 кујни…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *