Tom Hardy како Al Capone во новиот биописки трејлер


Том Харди се претвора во најозлогласениот гангстер во Америка во првиот трејлер за биописот на Ал Капоне, Џош Транк. Сега, насловен Капоне (претходно Фонцо), филмот го следи криминалниот шеф на 47-годишна возраст, откако тој издржува затворска казна од 11 години во Атланта, како и времето, така и неговите злосторства се фаќаат за него:


Немилосрден бизнисмен и питач кој управуваше со Чикаго со железна тупаница, Ал „Фонцо“ Капоне (Харди) беше најозлогласениот и најплашениот гангстер на Америка. На 47-годишна возраст, по скоро една деценија затвор, деменцијата го расипува умот на Капоне и неговото минато станува сегашност, како застрашувачки сеќавања на неговото насилно и брутално потекло, кои се топат во неговиот буден живот.


На Харди му се придружува Линда Карлини како сопруга Мее Капон, Кетрин Нардучи како сестра Рози Капоне и Мет Дилон како најдобриот пријател на Капоне, Џони. Џек Лоуден ќе го прикаже агентот на ФБИ Крафорд, додека Кајл Меклахлан ќе ја преземе улогата на д-р Карлок на Капоне.


Филмот првично беше објавен во октомври 2016 година, а снимањето требаше да започне во 2017 година за објавување во 2018 година. Наместо тоа, Харди глумеше за „Venom“ во 2017 година, а снимањето беше одложено до април 2018 година во Њу Орлеанс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *