Секс поза која на девојките им овозможува неверојатен оргазам

Изолацијата за време на пандемијата на коронавирусот е прилика за многу парови да станат креативни во спалната соба, но и во други простории од нивниот дом.

Секс позата за која „The Sun“ објави илустрација, наводно доведува до експлозивен и брз оргазам, а истовремено помаѓа да се чувствувате поинтимно со партнерот.

Позата не е премногу тешка, но е малку авантуристичка, со оглед на тоа дека жената мора да седне на работ на масата (или машината за перење алишта, односно друга соодветна површина зависно од креативноста и можноста) и да се потпре со рацете за да се задржи.

За таа поза едната нога треба да ја ставите на рамото на партнерот, а другата да ја потпрете на неговиот колк. Британскиот магазин напоменува да не заборавите на завесите.

Откако започна карантинот, на социјалните мрежи се појавиле многу предлози за жешки игри во креветот. Неодамна, околу Велигден, Дејли Стар објавија неколку ‘празнични секс пози’, од кои една беше и за соло игра, односно за оние без партнер. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *