Детален одговор според хороскопскиот знак – како изгледа вашата сродна душа?

Сите сме во потрага по љубов, во еден или друг период од нашите животи. За некои тоа изгледа како едноставна мисија. За други пак нештата се одвиваат многу потешко.

Kako-izgleda-vashata-srodna-dusha-spored-znakot-01.jpg

Сепак, астрологијата нуди одговор за тоа како треба да изгледа вашата срдона душа согласно хороскопскиот знак:

Овен

Вашата сродна душа е некој непредвидлив. Вие постојано се обидувате да ги зачините работите. Мразите кога животот станува здодевен.

Мразите кога ќе се заглавите во некаква рутина. Затоа секогаш сакате да го прифатите предизвикот и да бидете со некој кој е непредвидлив и непостојан – тоа ви е секогаш забавно и возбудливо.

Бик

Вашата сродна душа е некој што ве разбира. Вие сте генерално многу тврдоглави и сè сакате да правите на свој начин. Не сте подготвени да го прифатите туѓото гледиште и не поднесувате критика, макар била и добра.

А најмногу од сè, навистина не сакате да се објаснувате никому. Затоа е најдобро да бидете со некој кој ве разбира и да нема потреба да му се објаснувате кој сте и што сте.

Близнаци

Вашата сродна душа е некој што ќе ве потсетува на важните работи. Честопати умеете да се заплеткате во плитки и површни нешта и на крајот да ги изгубите од вид важните работи.

Потребен ви е некој што ќе ви ги отвори очите за да ја видите длабочината на универзумот, смислата на животот.

Рак

Вашата сродна душа е некој што нема да глуми недопирлива личност. Вие сте некој што има тенденција да биде прилично повлечен. Ова значи дека имате нежно срце и лесно се случува да бидете повредени.

Токму затоа има смисла да бидете со некој кој нема да игра игри со вас. Сакате личност на којашто ќе може да ѝ се отворите.

Лав

Вашата сродна душа е некој што ќе може да држи чекор со вас. Вие имате неверојатно високо мислење за себеси. Другите во најголем дел од времето ве опишуваат како мошне егоцентрична личност.

Имате прилично интензивен однос, а луѓето честопати не умеат да се носат со вас. Затоа има смисла вашата сродна личност да биде некој кому ќе му одговара вашиот интензивен однос.

Девица

Вашата сродна душа е некој што ќе ве прифати токму онакви какви што навистина сте. Вие постојано ги оценувате луѓето околу вас поради вашиот перфекционистички пристап.

Но, не сакате кога некој вас ве оценува. Затоа мора да бидете со некој кој ќе ве прифати какви што сте, ретко ќе ве критикува и нема да ве осудува.

Вага

Вашата сродна душа е некој кој нема да се плаши од вас. Вас природно ве сместуваат до елитното друштво, а кој и да биде покрај вас треба да умее да се сноси со ова, односно да не му пречи.

Ќе мора да прифати дека во најголем дел од времето сте опкружени со успешни и привлечни луѓе, затоа што привлекувате таков тип на личности околу вас.

Скорпија

Вашата сродна душа е некој кој ве предизвикува и ве штити истовремено. Како типична Скорпија склони сте да го живеете животот во екстреми.

Потребна ви е здрава доза на умереност. Затоа треба да бидете во врска со некој кој ве предизвикува да бидете подобри луѓе, но и да се чувствувате сигурно во нивната прегратка.

Стрелец

Вашата сродна душа е некој што ќе ве „држи на земја“. Вие сте природен талкач кој лута. Сакате да одите онаму каде што ви посакуваат срцето и душата. Никогаш не сте го сакале чувството на врзување и воздржување. Вие сте бунтовник во овој поглед.

Секогаш сакате да го правите она што го имате на ум. Но, потребна ви е стабилност во животот. Затоа вашата сродна душа е некој што ќе ве држи приземјени, но истовремено ќе ви овозможи да бидете слободни.

Јарец

Вашата сродна душа е некој што ќе ги прифати вашите недостатоци. Вие сте мошне интензивна личност, но длабоко во себе сте и многу несигурни.

Потребен ви е партнер кој нема да ја храни вашата несигурност, туку некој што ќе умее да ве инспирира, да ве смири, да ги извади најдобрите страни од вас на виделина.

Водолија

Вашата сродна душа е некој чиј менталитет ќе одговара на вашиот. Како Водолија вие ретко наидувате на туѓо разбирање и одобрување.

Вие сте многу паметни, а многу луѓе не можат да држат чекор со вас на интелектуално ниво. Потребна ви е сродна душа која ќе биде подеднакво интелигентна како и вие.

Риби

Вашата сродна душа е некој кој ќе ве натера да бидете подобри. Вие сте длабоко емоционални и емпатични луѓе. Но, поради ова луѓето понекогаш ве газат. Како резултат на ова вие се задоволувате со просечност.

Заслужувате многу повеќе од тоа. Потребна ви е сродна душа која ќе ве турка напред, ќе ве поттикнува да ги следите своите соништа и да се борите за она што го сакате најмногу во животот. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *