Во пресрет на летото – едноставен пијалак кој ќе го стопи салото околу стомакот

Можеби нема да видиме многу море и плажа оваа година, но тоа не е причина да не изгледаме и да не се чувствуваме одлично.

Ednostaven-pijalak-za-topenje-na-saloto-01.jpg

Доколку мака мачите со салото околу стомакот, лесно може да го елиминирате со помош на едноставен рецепт.

Се пие рано наутро на празен желудник, а еве што ви е потребно за да го подготвите:

  • Чаша и половина вода
  • 1 лажица мед
  • Сок од 1 лимон
  • 1 лажица чија семе

Прво мора да го покиснете чија семето, потребно е да отстои најмалку 1 час. Потоа ги додавате и останатите наведени состојки и добро мешате. Можете да ја подготвите и смесата во блендер.

За само неколку дена, после редовна консумација на овој пијалак, ќе ја забележите разликата во телото, особено во делот на стомакот.

Секако, пожелно е да не претерате со нездравата исхрана во меѓувреме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *