Плажите во Грција преполни со луѓе, луѓето заборавија на короната (фото+видео)

Се сончаа, играа одбојка, па дури и заборавија на препораките за социјално дистанцирање… Грците ги преполнија плажите.

plazhite-vo-grcija-prepolni-so-lugje-lugjeto-zaboravija-na-koronata-foto-video-01.jpg

Убавото сончево време во комбинација со олабавувањето на мерките околу епидемијата во Грција, направија грчките плажи да бидат преполни.

Некои од луѓето се држеа до препораките за социјално дистанцирање, но други беа легнати едни до други на пешкири.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *