Венко Филипче и Жаре во ист аутфит во Еден на еден (фото)

„Кога гостинот и домаќинот исто ќе се облечат“, се пошегува Жаре на социјалните мрежи.

venko-filipche-i-zhare-vo-eden-na-eden-isto-se-doteraa-foto-01.jpg

Министерот за здравство Венко Филипче гостуваше кај Жаре во „Еден на еден“, а емисијата ќе се емитува во недела.

Емисијата се снимаше на отворено, согласно препораките, а интересно е што гостинот и домаќинот речиси исто се облекоа. 

Жаре објави фотка од гостувањето на Инстаграм:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *