Како да се чуствувате помлади? -Ексклузивната козметика пристигна и кај нас

  1. INSTANTLY AGELESS: САМО 3 МИНУТИ ЗА ЛИЦЕ БЕЗ БРЧКИ

Кожа без брчки за само неколку минути? Избришани подочњаци и вреќи под очите веднаш? Мислете дека е тоа невозможно? Instantly ageless кремата сето тоа го прави можно. Веќе само 20-тина секунди се потребни за првите видливи резултати, при што несаканите брчки видливо се губат пред вашите очи. Овој крем дава револуционерни резултати за враќање на времето ( годините) наназад : ги намалува видливите знаци на стареење и ја освежува кожата па дава беспрекорен изглед. Според многу anti age експерти, ова е еден од најдобрите креми на светскиот пазар за “бришење” на брчките.
Ефектот на затегната кожа без брчки трае од 6 до 9 часа.

СОСТОЈКИ:

Вода (Aqua), натриум силикат, магнезиум силикат, ацетил хексапептид-8
(Argireline), феноксиетанол, етилексиглицерин, жолта 5 (Cl 19140), црвена 40
(Cl16035).

Цена на продуктот : ден 5,999.00

2. АuQuest Krem Za Lifting

Крем за инстант лифтинг (30 гр)

AuQuest 5 е еден од најдобрите anti-age  креми на козметичкиот пазар, кои ја затегнуваат кожата на лицето, вратот и деколтетот веднаш по нанесувањето и ги прават брчките невидливи! Лифтинг ефектот трае до 8 часа (зависно од квалитетот на вашата кожа), но со редовно користење ја регенерира кожата и го успорува драстично нејзиното стареење.

Начин на користење:

Кожата се чисти со топла вода, и кремот рамномерно се нанесува  со блага масажа и притискање.

Цена на продуктот : ден 990.00

3. Вибрант гламур – крем со пептиди

Кога ќе нанесете крем со пептиди на кожата, клетките “мислат” дека им недостасува колаген и го поттикнуваат неговото производство. На овој начин правите фејс лифтинг на природен начин. Го стимулирате производството на колаген кој ги пополнува брчките одвнатре и го прави целиот тен поблескав. Всушност, кремот со пептиди помага кожата да се опорави и од некои кожни заболувања, како што се на пример екземите и дерматитисот. Тоа е од причина што пептидите делуваат на кожата така што ја зајакнуваат, па кожата станува по отпорна на повреди и разни неповолни влијанија. 

Цена на продуктот : ден 2,500.00

4. Серум за лице

Серумот го забрзува растот на епидермалните клетки и интензивно ја хидрира кожата. Влијае на заздравување на раните и избледување на лузните, го стимулира производството на колаген и ја зајакнува регенерацијата на кожата. Помага во надминување на проблемите на оштетената кожа: лузни од акни, брчки, хируршки лузни и хиперпигментација. Ефикасно ја храни и хидрира кожата, ги намалува проширените пори, ја зголемува еластичноста на кожата, формира бариера на кожата и ја штити.

Цена на продуктот : ден 990.00

Информации за козметиката која и пркоси на староста 074-220-200

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *