Тајните на Наоми Кемпбел за убаво лице и мазна кожа

Факт е дека Наоми Кемпбел е еден од најдобрите супермодели на сите времиња. На 22 мај наполни 50 години, но речиси никој не би рекол дека изгледот ѝ соодветствува на возраста.

tajnite-na-naomi-kempbel-za-ubavo-lice-i-mazna-koza-01.jpg

Јасно е дека таа поминува многу време на грижа за своето лице и тело.

Кои се нејзините тајни за совршена кожа?

„Денот го започнувам со хидратациона крема и течен сапун за лице. Користам масло од роза кое во себе содржи витамин Ц“.

„Секој ден правам пилинг на лицето, а хидратацијата ми е најзначајна ставка за лицето. Мојата кожа не делува суво, а за тоа користам креми, маски и останати производи кои ја влажнат кожата. Секогаш се трудам да вежбам без шминка на лицето“.

„Денот го започнувам со топла лимонада и пробиотик. Никогаш не пијам кафе, практикувам билни чаеви. Потоа се туширам и продолжувам со останатите дневни обврски“.

tajnite-na-naomi-kempbel-za-ubavo-lice-i-mazna-koza-02.jpg

„За туширање користам исклучиво сапуни за бебе затоа што не можам да поднесам ароматизирани гелови“.

„Со оглед на тоа што често патувам, ми се случува да јадам сè и сешто. Затоа од време на време правам детоксикација на организмот. Еднаш во месецот, два дена неделно пијам само овошни сокови“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *