„Полека, биди мирен“: Како 12 годишно дете побегна од мечка? (видео)

Фамилијарна снимка од Италија стана вистински хит на Твитер.

poleka-bidi-miren-12-godisno-dete-vo-italija-uspesno-pobegna-od-mecka-video-01.jpg

Родителите, заедно со синот Алесандро (12) отишле на прошетка по Доломитите, а детенцето уживало во собирањето шишарки без да забележи дека зад него се приближува мечка.

Среќа во несреќа, Алесандро и неговите родители останале смирени за да не ја вознемират мечката. Детенцето многу полека и мирно без да вика и трча се приближи до своите родители – кои пак го снимале ова цело време…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *