Најубав дел од телото на секој хороскопски знак

Секој хороскопски знак има една карактеристика која се смета дека е препознатлива за него и важи за најубав дел од неговото тело.

najubav-del-od-teloto-na-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Погледнете се во огледало. Што е она што прво им паѓа во очи на луѓето кога ќе ве видат?

Овен – Крупни и изразени очи.

Бик – Впечатлив нос.

Близнаци – Убави усни.

Рак – Мали и складни уши.

Лав – Здрава коса.

Девица – Долги и тенки прсти.

najubav-del-od-teloto-na-sekoj-horoskopski-znak-02.jpg

Вага – Згодни нозе и тело.

Скорпија – Добро обликуван задник.

Стрелец – Беспрекорна кожа.

Јарец – Симетрични прсти на нозете и убави табани.

Водолија – Убав и правилен грб.

Риби – Изразени јаболчници.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *