(ФОТО) Кралицата јава на пони коњ на 94 години

Кралицата Елизабета Втора дури и на возраст од 94 години не се откажува од нејзиното хоби.
Кралицата овој викенд, е сликана како јава Пони коњ – во Виндор хоум паркот.

Нејзиното Височество ужива во јавањето уште од детството. Јавањето коњи е едно од омилените хобија на британската кралица. Во една пригода таа изјави дека додека јава се чувствува како човечко суштество .

фото: Press Association

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *