Целулит, поголем струк – Фото докази дека и ѕвездите не се совршени како на Инстаграм

Јелена Карлеуша повторно се најде на пик со несовршеностите на телото, Хејли Бибер иако е слаба, има целулит на нозете – како изгледаат ѕвездите во реалноста, а како се прикажуваат на Инстаграм?

celulit-brchki-foto-dokazi-deka-i-dzvezdite-ne-se-sovrsheni-kako-na-instagram-01.jpg

Славните личности некогаш претерано се измазнуваат и разубавуваат на Инстаграм фотките, па многумина мислат дека се совршени и во реалноста бидејќи тоа им е дел од работата. 

Сепак, и тие се само обични луѓе кои со тек на времето стареат, а телото не може засекогаш да им биде измазнето, но не се подготвени да се покажат во такво светло на Инстаграм. 

Јелена Карлеуша повторно се најде на пик, кога објави фотки од нејзиното совршено мазно тело, а истиот ден била „уловена“ во истиот аутфит додека одела на снимање во Гранд продукција.

Фотките кои таа ги објави:

View this post on Instagram

🧚‍♀️

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Папарацо фотка:

celulit-brchki-foto-dokazi-deka-i-dzvezdite-ne-se-sovrsheni-kako-na-instagram-02.jpg

фото: Antonio Ahel/ATAImages/PIXSELL

Во продолжение следат фотки од некои ѕвезди кои изгледаат сосема поразлично на Инстаграм и во реалноста:

Зорана

celulit-brchki-foto-dokazi-deka-i-dzvezdite-ne-se-sovrsheni-kako-na-instagram-03.jpg
celulit-brchki-foto-dokazi-deka-i-dzvezdite-ne-se-sovrsheni-kako-na-instagram-04.jpg

Кајли Џенер

celulit-brchki-foto-dokazi-deka-i-dzvezdite-ne-se-sovrsheni-kako-na-instagram-05.jpg
celulit-brchki-foto-dokazi-deka-i-dzvezdite-ne-se-sovrsheni-kako-na-instagram-06.jpg

Бела Хадид

celulit-brchki-foto-dokazi-deka-i-dzvezdite-ne-se-sovrsheni-kako-na-instagram-07.jpg

Кендал Џенер

celulit-brchki-foto-dokazi-deka-i-dzvezdite-ne-se-sovrsheni-kako-na-instagram-08.jpg

Хејли Бибер

celulit-brchki-foto-dokazi-deka-i-dzvezdite-ne-se-sovrsheni-kako-na-instagram-09.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *