7 начини на кои утринскиот секс ви го прави животот поубав

На вашата to-do листа, време е да се најде точката: „утринскиот секс да ви стане навика“, нешто како утринското кафе – тоа е најдобриот дел од денот откако ќе ги отворите очите.

7-nacini-na-koi-utrinskiot-seks-vi-go-pravi-zivotot-poubav-01.jpg

Започнување на денот со малку акција под чаршафите е забавно, а плус си носи и свои бенефиции.

1. Телото ви е подготвено!

Највисоко ниво на естроген и тестостерон имаме наутро. Возбудата е најголема и оргазмот е загарантиран.

2. Утринскиот секс ќе осигура да се чувствувате среќно и убаво во текот на целиот ден.

Со утринската ејакулација, се ослободува и големо количество од хормонот окситоцин уште и наречен хормон на љубовта и среќата.

7-nacini-na-koi-utrinskiot-seks-vi-go-pravi-zivotot-poubav01.jpg

3. Го намалува стресот.

Утринското задоволство ги намалува хормоните на стресот.

4. Го заменува утринскиот тренинг.

Дефинитивно ќе стопите повеќе калории отколку ако го притиснете копчето „snooze“ уште еднаш. Секс во времетраење од 30 минути овозможува трошење на околу 85 калории.

7-nacini-na-koi-utrinskiot-seks-vi-go-pravi-zivotot-poubav01_1.jpg

5. Ќе ви го зајакне имунитетот.

Едно истражување од 2004-та година вели дека оние кои имаат утрински секс редовно, имаат повисоко ниво на имуноглобулин А, кој е одговорен за борбата со настинки и инфекции.

6. Дава природен сјај.

Редовен секс ја подобрува циркулацијата – кожата на вашето лице и тело ќе изгледа многу подобро.

7. Ќе бидете вистинска „машина“ на работа.

Прво – ќе бидете со сигурност добро расонети. Второ – енергијата ќе ви биде на највисоко ниво. Трето – ќе бидете ослободени од сите притисоци.

Почнувате од утре?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *