Три летни модни совети од Кејт Мидлтон

Уште откако светот дозна дека таа ќе биде сопруга на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон е модна инспирација за многу жени.

tri-letni-modni-forumi-shto-mozheme-da-gi-ukrademe-od-kejt-midlton-01.jpg

Комбинациите на војвотката секогаш зрачат елеганција, а она што најмногу им се допаѓа на сите е тоа што таа неретко носи поевтина облека, од помалку познати брендови.

Кејт многупати и ја „рециклира“ нејзината облека – за разлика од повеќето јавни личности, таа без проблем се појавува со веќе износени модни комбинации. Кога ќе земете предвид дека повеќето луѓе не можат секој ден да купуваат нова облека, не е ни чудно што многу жени црпат инспирација од Кејт.

Во продолжение погледне три летни модни формули од војвотката со кои ќе изгледате беспрекорно:

Ретро фустан + еспадрили или штикли

tri-letni-modni-forumi-shto-mozheme-da-gi-ukrademe-od-kejt-midlton-02.jpg
tri-letni-modni-forumi-shto-mozheme-da-gi-ukrademe-od-kejt-midlton-03.jpg

Бела кошула + беж панталони + патики

tri-letni-modni-forumi-shto-mozheme-da-gi-ukrademe-od-kejt-midlton-04.jpg

Маичка со линии + темни панталони + чанта со впечатлива боја

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *