10 женски совршени летни фризури (фото)

Летото пристигна, а еден од најголемите проблеми на сезоната е како да ја скротиме косата без дополнително да ни ги отежнува жешките денови.

10-sovrseni-letni-frizuri-za-letnata-sezona-01.jpg

Ова се најдобрите 10 летни фризури, а вам ви останува само да одлучите колку од нив ќе ги испробате:

Високо кренато коњско опавче со голем волумен

Ѕвездички во косата

Залижана, „мокра“ коса

Преден дел кренат во опавче и брановидни кадрици во долниот дел

Кадрици како од плажа со интересни додатоци и шноли

Крената коса со марама

Високо крената плетенка во облик на рибина коска

Високо крената волуменозна пунџа

Коњско опавче со украсни нитни

View this post on Instagram

nm chillin wbu

A post shared by marycake (@marycake) on

Опуштена, лежерна пунџа со украсни детали

View this post on Instagram

Alexa play “O Holy Night by @xtina” ✨

A post shared by FL Hairstylist | Hair Educator (@hairbykaitlynbrown) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *