На прошетка низ хрватските плажи – бесконечно морско синило

Летово уште не знаеме дали ќе можеме да отидеме на пристоен одмор надвор од земјава, но овие фотки ќе ве однесат на прекрасно виртуелно патување.

beskonechno-morsko-sinilo-instagram-profil-ve-vodi-na-proshetka-niz-hrvatskite-plazhi-foto-01.jpg

За оние кои уживаат во поглед кон бесконечно морско синило, овој профил е идеален.

Љубителите на Јадранот точно ќе знаат како изгледа да си на овие места, а дури и да не сте ја посетиле Хрватска, фотките ќе ве натераат да го направите тоа веднаш по отворање на границите.

Тимотеј е фотограф кој се фокусира на фотографии од море и плажи низ Хрватска, а на Инстаграм објавува неодоливи места на кои ќе сакате да се телепортирате.

Кое место ќе биде вашиот фаворит? Уживајте…

Задар 

Дубровник

Макарска 

Вис

Крк

Хвар

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *