Јули 2020 љубовен хороскоп, Девици – незаборавни љубовни мигови со партнерот

Што ќе ви донесе овој јули во љубовта? Какво лето ќе имате? Кој ќе има подобрување на ситуацијата во врската, кој жестоки конфликти, а кој ќе започне нова врска?

ljuboven-horoskop-za-juli-2020-01.jpg

Од онлајн флерт до започнување врска со пријател, што му претстои на секоја хороскопски знак овој месец?

Овен

Ако сте во врска:

Ќе бидете концентрирани на себе и своите потреби и помалку од обично ќе се потпирате на партнерот. Сепак, мора да ја задржите искрената и отворена комуникација. Можни се мали несогласувања поради вашата преоптовареност со работата, но ништо сериозно.

Ако сте слободни:

Ќе остварите контакт со неколку нови личности кои ќе ви изгледаат забавно. Од долгите разговори со една од нив може да дојде до емотивно зближување. Но, за жал по почетната еуфорија ќе сфатите дека работите што ги говори таа личност најверојатно се лага. Можно е разгорување на некоја стара страст, но најдобро е да не ја прифаќате таа игра.

Бик

Ако сте во врска:

Ќе имате мали несогласувања и тензија со саканата личност, но во втората половина на месецот ќе ја подобрите комуникацијата. Имате спротивни ставови за важни работи, а нема да можете да се договорите и околу некое заедничко патување. Мора да бидете отворени за компромис.

Ако сте слободни:

Ве очекува променлив период на поле љубов. Ќе запознаете личност што ви се допаѓа и ќе имате шанса за нова врска. Но, мора да бидете сериозни затоа што таа личност отворено ќе ви нагласи дека не сака само авантура. Ако видите дека интересите навистина не ви се поклопуваат, тогаш најдобро е да не влегувате во врска која нема шанси да опстане.

Близнаци

Ако сте во врска:

На вашиот партнер ќе му биде потребно малку повеќе внимание од ваша страна. Вистинско време е да му бидете поддршка и рамо за плачење. Со леснотија ќе ги водите разговорите со него и ќе го охрабрите емоционално. Вашиот однос ќе биде постабилен од кога било. Во втората половина од јули мора да бидете подготвени на компромиси на поле финансии.

Ако сте слободни:

Првата половина од месецот ќе ви биде посветена на интензивни контакти и дружби со пријателите. Ќе запознаете повеќе личности кои ќе ви го привлечат вниманието, но нема да знаете со која да остварите близок однос. Сепак, ќе ја изберете личноста која е најоптимистички настроена и зрачи со ведрина. Можна е и авантура со личност од работа.

Рак

Ако сте во врска:

Потребно е посериозно да пристапите кон врската и со партнерот заеднички да работите на остварување на вашите планови. Потребно е трпение и истрајност за да ги надминете разликите. Во втората половина од месецот ќе имате позабавни мигови заедно и можно е и некое патување.

Ако сте слободни:

Ќе ве фати носталгија по поранешниот партнер и по убавата врска која ја имавте со него. Нова личност ќе ви го привлече вниманието токму поради тоа што ќе личи на вашиот поранешен партнер. Но, ова ќе биде само минлива летна авантура. Мора да поработите на ставот кон една личност од околината што ви се допаѓа.

Лав

Ако сте во врска:

Потребно е да ги усогласите ставовите со партнерот околу вашите очекувања од врската. Мора да обрнете внимание на тоа што тој не го дели истиот ентузијазам со вас во поглед на некои прашања. Веќе долго време сакате да занемарите нешто. Не кријте работи од него затоа што можно е да дојде до кавга и разладување на односите.

Ако сте слободни:

Ќе ви го привлече вниманието кое ќе ви ја понуди својата помош во одредена ситуација. Тоа ќе ви изгледа слатко и шармантно, па лесно може да се впуштите во интимна врска со таа личност. Можно е токму ова лето да ви се случи големата љубов што си ја посакувавте.

Девица

Ако сте во врска:

Ќе имате потреба од присуството на партнерот во вашето секојдневие, па така постојано ќе смислувате забавни заеднички активности. Ќе ви годи да појдете на заедничко патување каде комплетно ќе си се посветите еден на друг. Успешно ќе ја завршите мисијата да го заинтересирате партнерот за вашето хоби. Цел месец заедно лудо ќе се забавувате со пријателите.

Ако сте слободни:

Овој месец ќе ви се исполнат голем дел од вашите очекувања во љубовта. Познанството со некоја ведра и забавна личност ќе ви биде навистина инспиративно и со неа ќе минувате голем дел од времето. Ќе ви се појават љубовни емоции, аккви што сте немале долго време. Можно е започнување на долга и среќна врска.

Вага

Ако сте во врска:

Можна е кавга со партнерот поради несогласување околу заедничките цели. Ќе имате различни погледи на тоа што треба да ви биде приоритет во врската. Дури во втората половина на месецот ќе ја подобрите комуникацијата. Мора да организирате некое кратко патување кое ќе ви ја врати страста и ведрината во врската.

Ако сте слободни:

Ќе наидувате на бројни искушенија кои ќе ги тестираат вашите критериуми при избор на партнер. Лошо е што дури може да стапите во врска, само за да не бидете сами. Ќе бидете свесни дека сте комплетно различни личности за таа врска да може да опстане. На крајот од месецот ќе соберете храброст на еден пријател да му кажете дека кон него негувате љубовни емоции.

Скорпија

Ако сте во врска:

Мора да се потрудите да ја подобрите врската со саканата личност, ако не сакате константна тензија и несогласувања. Организирајте повеќе излегувања и заеднички забавни активности. Ќе имате огромна желба за патување, а вашиот партнер ве кочи во тоа. Мора да сте отворени за компромиси и да пронајдете заеднички јазик.

Ако сте слободни:

Ќе запознаете личност која е забавна, привлечна и има бујна фантазија. Ќе имате длабоки емоции кон неа и комплетно ќе се заљубите. Ќе бидете на седмо небо на почетокот, но потоа можно е да се разочарате и да посакате да се вратите во прегратката на поранешниот партнер. Сепак, внимавајте да не ја идеализирате старата љубов, дадете ѝ шанса на новата.

Стрелец

Ако сте во врска:

Проблемите на поле финансии ќе ви бидат причина за кавги со партнерот. Исто така, ќе имате проблем да се договорите и околу тоа како да го минувате заедничкото време. Во втората половина од месецот ќе ги решите несогласувањата. Некој пријател ќе ви помогне да сфатите дека треба малку повеќе да го цените тоа што го имате.

Ако сте слободни:

Ќе се судрите со осуда од страна на околината, дури и од страна на некои ваши пријатели, поради начинот на живот, па тоа ќе направи да се повлечете малку во себе и ќе ви ја отежни шансата да запознаете некој нов. Ќе имате интензивна комуникација со една личност, но само од вас ќе зависи дали ќе дозволите да се впуштите во врска.

Јарец

Ако сте во врска:

Во љубовта ќе доживеете големи промени. Многу поискрено ќе си ги покажувате емоциите со партнерот, дури и во бурни времиња. На моменти партнерот ќе се поставува премногу авторитативно и себично и тоа ќе ве иритира, но ќе успеете да се справите. Со отворен разговор ќе дојдете до заеднички решенија.

Ако сте слободни:

Ќе сфатите дека некоја личност од вашето друштво изненадувачки ви праќа љубовни сигнали. Ќе имате многу потенцијални кандидати за љубовна врска. Само еден од нив ќе успее да ви го привлече вниманието. Дури кон крајот на јули ќе воспоставите поблизок контакт со некоја личност. Но, ќе ви се роди и нова надеж за некоја стара врска.

Водолија

Ако сте во врска:

Овој месец ќе го искористите да се насочите кон работите за кои претходно не се согласувавте со партнерот. Ќе имате тон идеи и ќе бидете полни со иницијативност да пронајдете начини на кои вашата врска би функционирала подобро. Можно е флерт со трета личност и на виделина да излезат работи кои ги криевте од партнерот, бидете внимателни.

Ако сте слободни:

Ќе почнете поинтензивно да излегувате со личност со која имате многу заеднички работи. Иако ќе ја запознаете во сосема лежерна атмосфера, со неа ќе имате дискусии на многу сериозни теми. Можно е и флерт со некоја личност преку социјалните мрежи, а потоа и контакт во живо.

Риби

Ако сте во врска:

Со партнерот ќе бидете во похармоничен однос од кога било. Двајцата ќе бидете задоволни и ќе смислувате како заедно да си ги реализирате целите во животот. Ќе минувате многу време заедно, препреките нема да ви претставувата проблем, а многумина ќе си посакуваат љубов како вашата.

Ако сте слободни:

Ќе запознаете личност со ведар дух и со палета од информации на теми кои вам ви се забавни. Ќе излегувате, ќе се дружите, а можно е и започнување на врска откако добро ќе ја запознаете оваа личност. Во вас ќе пробуди емоции кои одамна биле заспани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *