Како да ослабите во 5 дена со пиење на чај од магдонос?

Чајот од магдонос е препопрачан и од народната медицина за лечење на многу болести на бубрезите и инфкеции, но и за слабеење.

kako-se-slabee-so-pienje-na-caj-od-magdonos-dovolni-se-5-dena-1.png

Оние кои го пробале тврдат дека е одлична замена за брзите диети, но мора да се придржувате до неколку основни правила ако сакате да ослабете со него:

1. Чајот варете го од свеж магдонос.

2. Пијте го со додаток од свежо цеден сок од лимон.

3. Консумирајте го секојдневно во рок од 5 дена, а потоа направете пауза од 10 дена.

4. Добро би било да вежбате или пешачите барем по 30 минути секој ден.

5. Исфрлете ги слатките од исхраната, како и преработените производи. Преферирајте свежа, варена и течна храна.

6. Пијте доста вода – доколку можете до 2 литри дневно.

kako-se-slabee-so-pienje-na-caj-od-magdonos-dovolni-se-5-dena-2.jpg

Чајот се подготвува како и секој останат, во зовриена вода, да отстои 5-10 минути покриен со капаче. Никако не го засладувајте со шеќер или мед.

Додека го пиете чајот, добро би било и да не вечерате, однносно последниот оброк да ви биде во 18 часот најдоцна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *