Листа со идеи како да го уништите здодевниот секс

По долго години заедно сѐ станува рутина, па за жал и сексот… Како да го поправите тоа?

lista-so-idei-kako-zdodevniot-seks-so-partnerot-povekje-da-ne-bide-takov-01.jpg

Eдна работа која ви гарантира сексот да не ви стане здодевен со долгогодишниот партнер е правењето на листа со сексуални игри.

Со нејзина помош ќе ги размрдате работите и ќе си ја поттикнете фантазијата еден на друг.

Идеи што да ставите на вашата листа:

– Минете цел ден во кревет имајќи секс, земете си само храна и шише пијалак.

– Имајте секс на отворено, ветерот на голата кожа е незаменливо чувство.

– Имајте секс во вода, морето (кога ќе има можност за тоа) ќе ви обезбеди мигови за паметење.

– Имајте секс на некое место кое е „недозволено“.

– Врзувајте се, едниот нека биде доминантен.

– Доколку и двајцата сакате, пробајте анален секс.

– Користете вибратор и експериментирајте со други секс играчки.

– Играјте секси игри, како карти на соблекување.

– Гледајте порно филм заедно.

– Оживејте си некои фантазии преку игра со улоги.

lista-so-idei-kako-zdodevniot-seks-so-partnerot-povekje-da-ne-bide-takov-02.jpg

– Мастурбирајте еден пред друг, ќе дознаете која техника најдобро функционира за него/неа.

– Допирајте се во јавност, додека никој не гледа.

– Имајте секс на брзина, спонтано и без предигра.

– Имајте секс под тушот, во автомобилот, на стол, на плажа или со врзани очи.

– Пробајте ја позата 69.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *