27 години и милиони на сметка „тежок“ живот

Има само 27 години, а веќе има постигното завиден успех на поле кариера, па тоа му дава за право да си се фали со луксузот во кој живее, иако многумина го осудуваат.

tezhok-zhivot-koga-imash-samo-27-godini-i-milioni-na-smetkata-01.jpg

Зак Бејкер има 27 години, а со неговиот брат Адам живее на релација Јужна Африка, Дубаи и Лондон.

Тој има свој бизнис со недвижнини и милиони на сметката.

Во ноќ троши по илјадници долари, постојано патува низ светот со приватен џет за да ги гледа сите најголеми светски спортски случувања, вози ексклузивни автомобили и води живот од соништата.

Од егзотични патувања до дизајнерска облека, шопинг во Милано и Париз и шампањи, тој знае како да ги троши милионите.

Неговото мото е дека во животот треба да работиш напорно, но и да се забавуваш одлично.

Иако некои го критикуваат дека се фали со богатството на социјалните мрежи, тој си живее како што сака и дефинитивно заслужено.

Кога имаш 27 години и си водиш живот каков што ќе си посакаш:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *