Дуа Липа – албанската пејачка бикини божица на остров на Карибите

24-годишната пејачка, која има родители од Косово кои ја напуштиле Приштина во 1990-тите години, ужива на рајско островче на Карибите со момчето.

albanskata-pejachka-dua-lipa-so-najsmelite-fotki-dosega-vistinska-bikini-bozhica-01.jpg

Дуа Липа, албанската пејачка што постигна светска слава, ужива на рајски остров. Таа со своето момче Анвар Хадид е на островот St Lucia.

24-годишната пејачка објави провокативни фотографии во минималистички црни бикини и покажа дека има неверојатно бикини тело и дека изгледа прекрасно и без грам шминка на себе.

albanskata-pejachka-dua-lipa-so-najsmelite-fotki-dosega-vistinska-bikini-bozhica-03.jpg
albanskata-pejachka-dua-lipa-so-najsmelite-fotki-dosega-vistinska-bikini-bozhica-02.jpg

Таа за своето 21-годишно момче често дава љубовни изјави и вели дека со него покрај себе сѐ во животот ѝ е подобро. Вели дека заедно читаат, готват и играат видео игри и им е убаво без разлика на кој крај од светот се.

Инаку, Дуа Липа е родена на 22 август 1995 година во Лондон, Обединетото Кралство, во семејство на албански родители од Косово кои ја напуштиле Приштина во 1990-тите години. 

Фотки од Дуа Липа:

https://www.instagram.com/p/CCRE3QYsa9E/?utm_source=ig_embed
View this post on Instagram

🧸🎀🧸🎀🧸

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *