Кои хороскопски знаци би имале секс на прв состанок

Ако некогаш сте се прашувале кој хороскопски знак најлесно се впушта во секс авантура и без проблем се согласува или иницира секс на прв состанок, се чини дека конечно го имаме одговорот.

so-koj-horoskopski-znak-imate-najgolemi-shansi-da-imate-seks-na-prv-sostanok-1_resize.jpg

Ова е хороскоп кој се базира на британско истражување врз 2.000 луѓе со помош на анкета преку сајтот за состанување Plenty Of Fish, па не си го сфаќајте премногу лично, бидејќи не мора да значи дека се однесува на сите.

Според одговорите, оние кои најчесто изјавиле дека немаат проблем со секс на прв состанок биле Водолиите.

15% од луѓето родени во овој хороскопски знак признале дека веќе некогаш имале секс на прво гледање.

Второто место го заземале Рибите, додека на трето се Овните.

so-koj-horoskopski-znak-imate-najgolemi-shansi-da-imate-seks-na-prv-sostanok-2_resize.jpg

Вака изгледа целосната листа која ги подредува хороскоспките знаци според тоа колку лесно прифаќаат секс на прв љубовен состанок:

1. Водолија

2. Риби

3. Овен

4. Бик

5. Близнаци

6. Рак

7. Лав

8. Девица

9. Вага

10. Скорпија

11. Стрелец

12. Јарец

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *