Како изгледа денеска турската актерка Шехерезад

Ја препознаваме и памтиме како Шехерезад – од турската серија која беше меѓу првите во кои уживаше нашата публика.

turskata-akterka-berguzar-sheherezad-recisi-neprepoznatliva-foto-01.jpg

Убавата Бергузар Корел (37), стана мајка по вторпат пред четири месеци.

Таа и сопругот Халит Ергенч (50) го добија вториот син Хан. Двојката стапи во брак во 2009-та година, а го имаат и 10-годишниот син Али.

turskata-akterka-berguzar-sheherezad-recisi-neprepoznatliva-foto-02.jpg

Бергузар, на својот Инстаграм профил сподели фотка во бикини, на која изгледа навистина непрепознатливо.

Таа се пошегува на сопствена сметка за килограмите кои ги добила за време на бременоста и целулитот од кој најверојатно тешко ќе се ослободи, но сепак се гордее со своето тело.

Во моментов, парот ужива во својот семеен одмор.

View this post on Instagram

06:54 Pejmürde serisini hatırlayan😎

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel) on

Без оглед на килограмите, актерката која секогаш преферира природен изглед, плени со својата насмевка и убавина. 

turskata-akterka-berguzar-sheherezad-recisi-neprepoznatliva-foto-03.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *