На јахтата на Џеј Зи и Бијонсе вредна 70 милиони долари (фото)

Џеј Зи и Бијонсе со право си го дозволуваат најдоброто и најскапото за себе. Заработуваат повеќе од 100 милиони долари годишно, и, зошто не би уживале во луксуз?

na-jahtata-na-jay-z-i-beyonce-foto-01.jpg

Бијонсе му подари приватен авион на Џеј Зи за неговиот прв „Ден на таткото“ во вредност од 40 милиони долари. Џеј Зи ѝ подари приватен остров на Бахамите.

За да уживаат на островот со стил си купија јахта „Галактика“ вредна 70 милиони долари (подарок за роденден на Бијонсе).

na-jahtata-na-jay-z-i-beyonce-foto01_1.jpg

Јахтата им служи чисто за забава. Има простор за сончање, но и покриени делови во кои може да уживаат во шампањ и скапа храна.

na-jahtata-na-jay-z-i-beyonce-foto04.jpg

Ентериерот е луксузен, дизајнот е по нарачка, има гостински соби и главна спална соба за домаќините, како и комплетно опремена кујна.

na-jahtata-na-jay-z-i-beyonce-foto01.jpg

Бијонсе и Џеј Зи не мораат да мрднат со прст – за нив се грижи екипаж од 13 вработени.

na-jahtata-na-jay-z-i-beyonce-foto01_4.jpg

Инаку, овој тип на јахта може да го изнајмите за половина милион долари неделно – ако сакате да си се соберете со друштвото.

na-jahtata-na-jay-z-i-beyonce-foto01_3.jpg
na-jahtata-na-jay-z-i-beyonce-foto02.jpg
na-jahtata-na-jay-z-i-beyonce-foto01_5.jpg

„Скромно“, нели?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *