Кој е актерот што му ја украде титулата на Бали Бег – најпосакуван маж во Турција?

Многумина ќе признаат дека тој дури и наликува на Бурак Озчивит, турскиот актер по кој жените лудуваа по улогата на Бали Бег, но сега обожавателките на турски серии имаат нов „миленик“.

koj-e-akterot-shto-mu-ja-ukrade-titulata-na-bali-beg-najposakuvan-mazh-vo-turcija-01.jpg

Алп Навруз е еден од најпосакуваните мажи во Турција моментално, а ги освојува дамите со изгледот, шармот и талентот.

Оние кои ги следат турските серии, можеби го препознаваат по улогата во сериите „Ќерките на Фазилет“ и „Азра“, но и оние кои не се љубители на овие серии, може да си го следат на Инстаграм профилот.

Моментално актерот е сингл, вели дека нема навика да флертува со непознати девојки и не ја користи неговата слава за тоа.

На Инстаграм фотките од професионалниот и приватниот живот му ги следат повеќе од 2.8 милиони фанови.

Најубавите фотки од него – може ли да му „парира“ на Бурак?

View this post on Instagram

Bir zamanlar #shelby ailesi. #tb

A post shared by Alp Navruz (@alpnavruz) on

View this post on Instagram

Hayde bre🏹 #archery

A post shared by Alp Navruz (@alpnavruz) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *