„Ким побара доктор за да ме затворат“ – расте стравот за менталното здравје на Канје Вест

Канје Вест се кандидираше за претседател на САД и ја почна трката, но имаше скандалозен говор и низа бесмислени твитови што кренаа црвена тревога за неговата психичка состојба. Дали страда од биполарно растројство и очајно му е потребна професионална помош?

kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-01.jpg

Канје Вест на Твитер напиша низа скандалозни твитови, од кои поголемиот дел подоцна ги избриша, и јавноста е загрижена за неговото ментално здравје.

Тој напиша дека неговата сопруга Ким Кардашијан Вест контактирала доктор и сакала да го затвори, по неговиот говор во кој со плачење откри дека го спасил животот на нивната ќерка.

kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-10.jpg
kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-03.jpg
kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-02.jpg

Наводно таа дури му се заканувала со развод ако не се откаже од кампањата, откако Канје обелодени дека со Ким размислувале да го абортираат нивното најстаро дете, ќерката Норт, на првиот говор во претседателската трка во Јужна Каролина.

Канје тврди дека таа имала апчиња за абортирање на бебето, кога Господ му испратил порака и одлучиле да го задржат бебето, сега 7-годишната Норт.

kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-08.jpg

43-годишниот рапер во текот на една иста ноќ на Твитер стави низа скандалозни твитови од кои дел ги избриша после еден час.

Во еден од нив бараше Ким и нејзината мајка менаџер Крис Џенер да го контактираат на ранчот на кој престојува. Потоа ја предупреди Крис да не си игра со него и ѝ нагласи дека не ѝ е дозволено да биде во близина на неговите деца.

kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-04.jpg

Канје напиша и дека се колне дека мајката на Норт никогаш нема да ги продава нејзините секс снимки и дека децата нема да позираат за Плејбој.

kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-07.jpg

Откако фановите на раперот почнаа отворено да покажуваат загриженост за психичката состојба на раперот, на Твитер се огласи и неговиот пријател милијардерот Илон Маск и напиша: „Зборувавме пред еден час. Звучи добро.“

kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-05.jpg

Канје ја најави и промоцијата на неговиот нов албум.

kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-09.jpg
kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-03_1.jpg
kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-02_1.jpg
kim-pobara-doktor-za-da-me-zatvorat-raste-stravot-za-mentalnoto-zdravje-na-kanje-vest-01_1.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *