Трансформација до непрепознатливост – Како изгледаше Дуња Јованиќ пред да стане позната блогерка?

На фотките од младоста и на почетоците на својата кариера, српската блогерка и инфлуенсерка Дуња Јованиќ изгледа сосема поразлично и непрепознатливо.

transformacija-do-neprepoznatlivost-kako-izgledashe-dunja-jovanikj-pred-da-stane-poznata-blogerka-01.jpg

Денес е препознатлива по нејзиниот нов имиџ со кратка коса, но како се менуваше нејзиниот изглед низ годините?

View this post on Instagram

☁️

A post shared by Dunja Jovanic (@imfashionbabe) on

Додека повеќето инфлуенсерки кога ќе стекнат слава ги бришат старите фотки, Дуња е од оние кои не се срамат од минатото.

Прочепкавме по нејзиниот профил, а на селфи фотките од пред неколку години таа е речиси непрепознатлива, но таму е многу помлада, па веројатно разликата во изгледот може да се препише на тоа.

Дали шминката и зрелоста на изгледот сега си го прават своето или сепак Дуња направила некои промени на лицето од младоста, проценете сами…

Како изгледа Дуња денес: 

View this post on Instagram

juče, kad sam bila lepa.

A post shared by Dunja Jovanic (@imfashionbabe) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *