Србинка без раце живее со полн здив, освојува први места и има партнер што ја сака до небото (фото)

Насмеана, позитивна, успешна и вљубена… Дејана Бачко е девојка за која само небото е граница.

srbinka-bez-race-zhivee-so-poln-zdiv-osvojuva-prvi-mesta-i-ima-partner-shto-ja-saka-do-neboto-foto-01.jpg

Дејана Бачко е девојка без раце, која на Инстаграм е потпишана како „девојка со крилја“ и има повеќе од 36.000 следбеници.

Родена е 1994 година во Нови Сад без горни екстремитети. Насмеана е, оптимистична и му се радува на животот. Taa e вљубеник во уметноста, но и спортот.

Таа е токму таква затоа што не дозволува физичката попреченост да ја спречи да си ги реализира соништата.

Дејана има освоено први места на параолимпијадата на теквондо на европско и светско ниво, плива, нурка, има партнер кој ја сака до небото, патува и му се радува на животот.

Нејзина цел е да ги инспирира другите дека сѐ е возможно.

Запознајте ја оваа прекрасна девојка:

View this post on Instagram

Nije filter,stvarno je takve boje voda..🙈😂

A post shared by Dejana Backo🦋 (@devojka_sa_krilima_) on

View this post on Instagram

🍉🤩💚

A post shared by Dejana Backo🦋 (@devojka_sa_krilima_) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *