5 начини за сервирање лубеница + како да ја исечете (видео)

Лубеницата е едно од најубавите овошја во летната сезона, но речиси сите имаме проблем кога треба да ја исечеме. Ако и вие спаѓате овде, тогаш овие видеа ќе им стават крај на вашите проблеми.

5-nachini-kako-brzo-da-ja-isechete-lubenicata-01.jpg

Во продолжение погледнете 5 начини како брзо да ја исечете и сервирате лубеницата:

Тенки парчиња

Триаголници

Коцки

Декоративни триаголници

„Стапчиња“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *