Ја наследила убавината од мајка си: ќерката на Гвинет Палтроу наполни 16 години и изгледа прекрасно (фото)

Гвинет Палтроу го поминува летото со своите деца Епл и Моузес што може да се види од нејзините фотки на Инстаграм, но една од нив предизвика неверојатно внимание. 

Ja-nasledila-ubavinata-Epl-Paltrou-01.jpg

Оскаровката сподели селфи заедно со својата 16-годишна ќерка Епл Мартин од нивниот двор предизвикувајќи лавина од позитивни коментари и над 600.000 лајкови.

Епл, ќерката на Гвинет и пејачот на Coldplay Крис Мартин, во мај годинава наполни 16 години и изгледа како мала копија на мајка си.

Двете позираа во заедничка фотосесија за новата текстилна колекција на брендот Goop со којашто раководи 47-годишната актерка.

Ja-nasledila-ubavinata-Epl-Paltrou (1).jpg
Ja-nasledila-ubavinata-Epl-Paltrou (2).jpg

Погледнете како изгледа прекрасната Епл:

View this post on Instagram

Summer with my 🍎

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *