Најубавата трудница од Србија (фото)

Полни усни, зелени очи и фит тело… Со кои познати мажи од Србија Софија Милошевиќ била во врска досега и со кој го очекува своето прво дете?

najubavata-trudnica-od-srbija-foto-01.jpg

Софија Милошевиќ е модел и инфлуенсерка од Србија која има повеќе од 500.000 следбеници на Инстаграм.

Атрактивната русокоса е во врска со фудбалерот Лука Јовиќ, а периодов живее во Шпанија. Таа во март 2020 објави дека со него го очекува првото дете.

Родена е 1991 година и досега се има појавено и на модните недели во Милано и Њујорк.

Инаку, Софија била свршена со Филип Живојиновиќ, синот на поранешниот тенисер Слободан Живојиновиќ Боба, кој му е од првиот брак, а неговата сегашна сопруга Лепа Брена го има прифатено како свој.

Софија била во врска и со познатиот српски тенисер Виктор Троички.

Фотографии од прекрасната трудница:

View this post on Instagram

🦪🍝 @prettylittlething 🧊

A post shared by SOFIA (@sofijamilo) on

View this post on Instagram

Us 2🙂👶🏼💙

A post shared by SOFIA (@sofijamilo) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *