„Таа е сѐ што имам“ – Игор Џамбазов со емотивна роденденска честитка за саканата Илина Арсова

„Среќен роденден, среќо моја!“ е дел од емотивната честитка на Игор Џамбазов (57) по повод 38-от роденден на неговата сакана.

taa-e-s-shto-imam-igor-djambazov-so-emotivna-rodendenska-chestitka-za-sakanata-ilina-arsova-01.jpg

Игор Џамбазов (57) веќе извесен период ужива во љубовта со планинарката Илина Арсова.

Парот го поврзува љубовта кон природата и заедно престојуваат во селото Сретеново покрај Дојранското Езеро, но неретко прават и прошетки до Охридското Езеро или некоја од нашите планини.

Шармантни и природни, тие се омилен љубовен пар на многумина.

Саканата на Игор денес (31.07) го слави својот 38-ми роденден, а тој ѝ посвети емотивна честитка на Инстаграм.

„Таа е сЕ што имам.
Таа е сЕ што немам.
Таа денес полни 38 лета.
Среќен роденден, среќо моја!“

View this post on Instagram

Врвот е дно…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

View this post on Instagram

Планино, моја рудино…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

View this post on Instagram

#ladyinred #домасиедома

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *